آکادمـــــــــــــــی
المپیادهای علمی ایران
تهران، ایران
خدمات آموزشی سراسری
دوره مورد نظر به لیست ثبت‌نام شما افزوده شد. جهت تکمیل ثبت‌نام به مراجعه نمایید.

المپیاد چیست؟

المپیادها معتبرترین مسابقات علمی در عرصه‌ی بین‌المللی هستند که همه ساله در رشته‌های مختلف علوم پایه و در رده‌های سنی متوسطه 1 و متوسطه 2 و حتی دانشگاه‌ها برگزار می‌شوند.
رتبه‌های برتر این مسابقات از بورس‌های تحصیلی بهره‌مند می‌شوند و از جایگاه علمی ویژه‌ای در بین همسالان خود برخوردارند. علاوه بر این حضور دانش‌آموزان المپیادی موجب ایجاد رقابت علمی در جامعه و ارتقاء سطح سواد عمومی جامعه و بالا رفتن میانگین اطلاعات دانش‌آموختگان و تربیت افرادی مستعد، علاقه‌مند، پژوهشگر و متخصص خواهد شد، که می‌توانند بر شاخص سرمایه‌های انسانی جامعه اثرات مثبت داشته باشند.
ورود به دانشگاه بدون شرکت در کنکور سراسری، معافیت از خدمت نظام وظیفه، عضویت در بنیاد ملی نخبگان را می‌توان بهترین امتیاز برای برگزیدگان کشوری المپیاد به شمار آورد. به علاوه، آنچه اهمیت دارد این است که المپیاد آثار بسیار مهم زیر را به همراه خواهد داشت:
•    کسب افتخار در عرصه‌های جهانی و در صحنه مسابقات بین‌المللی برای کشور عزیزمان ایران و به تبع آن افزایش اقتدار ملی.
•    تشویق و ترغیب دانش‌آموزان سراسر کشور به تلاش بیشتر از طریق رقابت به منظور افزایش سطح دانش در مدارس کشور و دانشگاه‌ها.
•    ارتباط و آگاهی از سطح مسائل و مباحث بین‌المللی در رشته‌های مختلف علمی و تاثیر مثبت این آگاهی در برنامه‌ریزی‌های درسی و ارزیابی از استعداد و توان علمی کشور.
•    هدایت دانش‌آموزانی با استعدادهای برتر به رشته‌های علوم پایه و تاثیر مثبت در ارتقاء سطح علمی این رشته‌ها در دانشگاه‌ها
•    شناسایی جوانان با استعداد و  نخبه‌ی کشور در رشته‌های علوم پایه و فراهم‌ شدن امکانات هدایت و حمایت از آنان به منظور تربیت دانشمندانی درخدمت کشور.
•    تربیت دانش‌آموزانی منظم، پرکار، پرتلاش، برنامه‌‌ریز و دقیق که با تکیه بر سواد و معلومات المپیادی خود توانایی کسب بهترین رتبه‌های کنکور سراسری دانشگاه‌ها را خواهند داشت.